Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
2020 Yılı Güncel Kiremit Fiyatları – Finansal Günlük
 • %
 • %
 • ALTIN (TL/GR)
  563,92
  % 1,89
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  597199,660
  % 0,69
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

2020 Yılı Güncel Kiremit Fiyatları

2020 Yılı Güncel Kiremit Fiyatları

İnşaat malzemeleri arasında çatı için en önemli malzemelerin başında kiremit gelmektedir. İnşaat maliyeti hesaplanacağı sırada 2020 yılı güncel kiremit fiyatları arayışına giren yapı sahipleri yada firmaları, en güncel fiyatları detaylı bir şekilde sayfamıza bulabilirler.

Binanın hava koşullarına karşı korunması amacıyla en önemli malzemeler arasındaki kiremit seçimi yaparken; maliyetler belirleyici olabilmektedir. Ancak seçimi yaparken; yapının bulunduğu bölgede var olan hava şartları, kullanım ömürleri, kalitesi gibi etkenleri de göz önünde bulundurmakta yarar vardır. Kullanmayı düşündüğünüz kiremit türünü de belirleyerek fiyat araştırmasına girmeniz gerekiyor. 2020 yılı güncel kiremit fiyatları arasında üretim türüne bağlı olarak metal, beton, plastik, slikonlu, panel, oluklu, cam kiremit gibi seçeneklerde fiyat bulabilirsiniz. Ayrıca modele bağlı olarak Akdeniz, Granada, Alaturka gibi kiremit türlerine ait fiyatları da bulacaksınız. Bunun yanında vazgeçilmez olarak çatıyı kiremit kaplarken kullanmak zorunda kalacağınız mahya kiremit için fiyat seçenekleri yer alacak. Paletli yada paletsiz olarak satışı mevcut olan kiremitlerde, 2020 yılı güncel kiremit fiyatları verilirken boyut, ağırlık, bir metrekarede kullanılacak adet gibi seçenekleri de bulacaksınız.

2020 Yılı Güncel Akdeniz Kiremit Fiyatları

Akdeniz kiremit, çift su tahliye kanalı olan ve üstün yalıtım özelliğine sahip bir kiremit türüdür. Kenetlenme kısmında var olan ikinci su tahliye kanalı ile oldukça üstün bir yalıtım özelliğine sahip olur. Her türlü hava koşulu, özellikle de yoğun yağış alan bölgelerde bile yalıtım özelliği kusursuz biçimde bu kiremitler ile sağlanır.

Ölçüleri : 230 mm x 410 mm

1 Adet Kiremit Ağırlığı : 2,90 kg

1 m² İçin Harcanan Adet: 15 adet

1 Paletteki Kiremit Adeti : Ortalama 300 adet

1 Adet Akdeniz Kiremit Fiyatı : 2,15 TL

2020 Yılı Güncel Marsilya Kiremit Fiyatları

Kiremit türleri içinde, kenetlenebilir olması ile öne çıkan bir türdür. Hem kenar kısmından hem de üst tarafından kenetlenebilme özelliği vardır. Bu özelliği ile marsilya kiremitleri; su sızmaları, buzlanma ve donma gibi zor doğa koşullarında bile uzun ömürlü kullanım özelliğine sahip olur. Ustalar için de uygulaması kolay yapılabilen bir kiremit türüdür ve ekonomik bir kiremit türüdür.

Ölçüleri : 230 mm x 410 mm

1 Adet Kiremit Ağırlığı : 2,90 kg

1 m² İçin Harcanan Adet: 15 adet

1 Paletteki Kiremit Adeti : Ortalama 280 adet

1 Adet Marsilya Kiremit Fiyatı : 2,15 TL

2020 Yılı Güncel Alaturka (Osmanlı) Kiremit Fiyatları

Çatılarda estetik bir görünüm yakalanması düşünülüyorsa tercih edilmesi gereken bir kiremit türüdür. Oluklu olan ve alaturka yada Osmanlı kiremit olarak isimlendirilen bu kiremit modeli, uç kısmından bindirmeli biçimde tasarımı yapılan ve oluk şeklinde olan bir kiremit modelidir. Kiremitin kenar kısımları ise, paralel veya konik şeklinde oluşturulmuştur. Estetik bir görünüm kazandıran alaturka/Osmanlı kiremit, üm doğal zorluklara karşı direnebilecek kalitede olduğu gibi uzun ömürlü, sağlam bir kiremittir.

Ölçüleri : 130 mm x 165 mm x 420 mm

1 Adet Kiremit Ağırlığı : 2,10 kg

1 m² İçin Harcanan Adet: 30 adet

1 Paletteki Kiremit Adeti : Ortalama 220 adet

1 Adet Alaturka/Osmanlı Kiremit Fiyatı : 2,15 TL

2020 Yılı Güncel Granada Kiremit Fiyatları

Yine estetik olarak güzel bir görünüme ulaşmanızı sağlarken ekonomik olmasıyla da öne çıkan bir kiremit türüdür. Sağlamlık, uzun ömürlülük, su yalıtımı konusunda geri kalmayan Granada kiremit modeli; ekonomik olarak uygundur ve çatı ustalarının hızlı – kolay uygulamasına olanak tanımaktadır.

Ölçüleri : 270 mm x 450 mm

1 Adet Kiremit Ağırlığı: 3,50 kg

1 m² İçin Harcanan Adet : 12 adet

1 Paletteki Kiremit Adeti : Ortalama 280 adet

1 adet fiyatı: 2,25 TL

2020 Yılı Güncel Valensiya Kiremit Fiyatları

Valensiya kiremit modeli, daha çok %40 yada daha az eğimli yazlık ev, konutlar ve pergule üstlerine desen vermek için kullanılmaktadır. Çivileme özelliği olan Valensiya kiremit uçmalarına karşı dayanıklı bir yapıya ulaşmayı kolaylaştırdığı gibi, sağlam ve çok yağış alan bölge çatılarında da tercih edilmektedir.

Ölçüleri : 240 mm x 405 mm

1 Adet Kiremit Ağırlığı : 3,00 kg

1 m² İçin Harcanan Adet: 15 adet

1 Paletteki Kiremit Adeti : Ortalama 240 adet

1 Adet Valensiya Kiremit Fiyatı: 2,25 TL

2020 Yılı Güncel Renkli Kiremit Fiyatları

Çatılarında klasik renklerin dışına çıkarak farklı renkler arayanların tercihi olan bir modeldir. Kalite ve özelliklerde diğer modellerden farklı değildir.

Ölçüleri : 240 mm x 410 mm

1 Adet Kiremit Ağırlığı : 2,95 kg

1 m² İçin Harcanan Adet: 15 adet

1 Palette Kiremit Adeti : Ortalama 300 adet

1 Adet Renkli Kiremit Fiyatı : 3,05 TL

2020 Yılı Güncel Cam Kiremit Fiyatları

Yapısından dolayı cam kiremit, ışık geçiren bir yapıya sahiptir. Çatıda ışık olsun ve estetik bir görünüm elde edilsin diyorsanız camın preslenmesi ile elde edilen cam kiremit kullanımı isteyebilirsiniz. Pahalı ve uygulaması zor bir kiremit türüdür.

Ölçüleri : 230 mm x 410 mm

1 Adet Kiremit Ağırlığı : 3,60 kg

1 m² İçin Harcanan Adet: 15 adet

1 Paletteki Kiremit Adeti : –

1 Adet Cam Kiremit Fiyatı : 85,00 TL

2020 Yılı Güncel Metal Kiremit Fiyatları

Üretimi ve içeriğindeki malzemelerinden dolayı pahalı bir kiremit türüdür. Üretimi sırasında; alüminyum-çinko alaşımlı sacın polyester boya ile astarlanarak ile işlem başlar. Sonrasında üzeri doğal taş kaplı sacın kumla kaplanması yapılır. Son olarak da kumun şeffaf reçine kullanılarak iklim koşullarına getirilmesiyle üretimi tamamlanır. Maliyeti yüksek metal kiremitle; güzel bir görünümle uzun ömürlü bir çatı kaplama yapmanız mümkündür.

Eni : 114 cm, Boyu : Değişken,  Kalınlığı: 0,05 cm

1 m² Kiremit Ağırlığı : 4,00 kg

1 m2 Metal Kiremit Fiyatı: 45,00 TL

2020 Yılı Güncel Mahya Kiremit Fiyatları

Çatılarda birleşim noktaları için kullanılması zorunlu olan mahya kiremit, diğer kiremitlerden farklı görev alır ve bu nedenle farklı görünüme sahiptir. Çatı birleştirme noktalarının değişmez elemanıdır. Çatı görüntüsünü ortaya çıkaran mahya kiremit ugulamasında özel yapıştırıcılar kullanmak faydalı olacaktır.

Ölçüleri : 185 mm x 420 mm

1 Adet Kiremit Ağırlık: 3,10 kg

1 mtül İçin Harcanan Adet: 3 adet

1 Adet Mahya Kiremit Fiyatı : 4,00 TL

 

 

 

Araç çubuğuna atla