Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
2020 Yılı Güncel Palet Fiyatları Listesi – Finansal Günlük
 • %
 • %
 • ALTIN (TL/GR)
  786,21
  % 0,93
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  679496,130
  % 3,80
 • BIST 100
  1.910,41
  % 1,61

2020 Yılı Güncel Palet Fiyatları Listesi

2020 Yılı Güncel Palet Fiyatları Listesi

Tüm inşaat ve yapı malzemelerinde olduğu gibi palet fiyat listesinde de her yıl farklılıklar olabilir. Bu bakımdan inşaat halindeki konut veya işletmeniz için en uygun fiyat tarifesinden palet satın alabilirsiniz. Uygun fiyata palet satın almak için firmalar arasında ilk olarak fiyat listesi karşılaştırması yapabilirsiniz. İnşaat malzemelerinde olduğu gibi paletlerde de ölçü ve adet üzerinden satın alabilirsiniz. Bu bakımdan ihtiyaç duyduğunuz oranda palet satın almanız yeterlidir. Gereğinden fazlaca palet satın aldığınızda ekonomik yönden dezavantajlı olabilirsiniz. Bununla birlikte toplu palet siparişlerinizde ayrıca indirimli fiyat listesinden de faydalanabilirsiniz.

2020 Sıfır Tahta Palet Fiyat Listesi

2020 yılında sıfır tahta palet fiyat listesi paletlerin türlerine göre değişkenlik gösteriyor. 80×12 Çam palet türü Katma Değer Vergisi dâhil olmak üzere ortalama olarak 30 TL civarıdır. 60×80 çam palet ise KDV dâhil olmak üzere ortalama olarak 20 TL civarıdır. 80×120 kapalı ince palet türü ortalama olarak 20 TL civarıdır. 100×120 standart palet KDV dâhil olmak üzere ortalama olarak 45 TL civarıdır. 80×12 standart palet ise KDV dâhil olmak üzere ortalama olarak 35 TL üzerinden satışa sunuluyor. Tüm inşaat malzemelerinde olduğu gibi palet türleri fiyat listesinde de Katma Değer Vergisi dâhil ediliyor. Bu fiyat tarifesi 2020 Ocak ayına ait tahta palet modelleri üzerinden güncel olarak hesaplanmıştır.

2020 Ahşap Euro Palet Güncel Fiyat Listesi

2019 yılında en çok tercih edilen palet modellerinden biri de ahşap paletlerdir. Sahip olduğu eşsiz özellikler sayesinde birçok firmalar tarafından tercih edilen bu kaliteli palet türlerinde de her yıl olduğu gibi 2020 yılında da güncel fiyat tarifesi hesaplanmıştır. Farklı ölçü ve ebatlardan üretilen ahşap Euro palet modelleri bu sayede işletmelerin beklentilerine kusursuz bir şekilde hitap ediyor. Bu profesyonel inşaat ürünleri fiyat tarifeleri ise Katma Değer Vergisi de dâhil olmak üzere ortalama olarak 20 ila 25 TL’den başlayıp 60 ila 65 TL civarına kadar çıkabiliyor. Dolayısıyla ahşap palet modelleri tahta palet modellerine oranla daha kalitelidir. Bu sebeple bu palet türü ahşap palet türüne oranla daha yüksek bir fiyat listesine sahiptir.

Ahşap Paletler Neden Daha Pahalıdır?

Ahşap yapılı paletlerin tahta palet türlerine oranla daha pahalı olmasının birçok nedenleri bulunuyor. Bu nedenlerden biri bu palet türünde kullanılan kerestelerin yurtdışından ithal edilmesidir. Ahşap palet türünde kullanılan keresteler en kaliteli ürünler olduğundan ve buna bağlı olarak daha özenli imal edildiğinden bu durum ahşap palet türündeki fiyat listesini de ciddi anlamda etkiliyor.

En İyi Palet Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

En kaliteli tahta ve ahşap palet modelleri kaliteli firmalar üzerinden satışa sunuluyor. Dolayısıyla ahşap palet satın almak istediğinizde yurtdışına yönelmesine gerek bulunmuyor. İnternet dünyasında hizmet sunan garantili ve güvenilir palet satış firmasından ürünü 7/24 sipariş verebilirsiniz. Ancak tüm inşaat malzemelerinde olduğu gibi en kaliteli palet firmasını tercih etmeniz gerekiyor. Aksi durumda kalitesiz palet satın alarak gerek kalite bakımından ve gerekse de maliyet bakımından dezavantajlı olabilirsiniz. İnternet dünyasından en kaliteli palet firması tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor. Firmanın sektörde geniş referanslar sunması, garantili palet satışları yapması, 2020 güncel fiyat listesinden palet satışı yapması, profesyonel ve kurumsal kimliğe sahip olması gibi ayrıntılar önem arz ediyor.

Sıfır Palet mi Yoksa İkinci El Palet mi Daha Avantajlıdır?

Ülkemizde birçok inşaat firmaları tarafından daha çok sıfır palet türleri tercih ediliyor. Sıfır palet türleri kalite bakımından ikinci el palet türlerine oranla daha avantajlıdır. Ancak ikinci el paletler sıfır paletlere oranla daha düşük bir fiyat listesine sahiptir. Bu bakımdan ekonomik anlamda avantajlı olmak istediğinizde sıfır palet yerine ikinci el palet satın alabilirsiniz. Pek çok kaliteli palet üretim ve satış firmasından düşük düzeyde kullanılmış ve sıfır palete yakın tahta ve ahşap palet satın alabilirsiniz.

Plastik Palet Nedir?

Plastik palet ise 81 ilimizden en çok tercih edilen kaliteli palet türleri arasında yer alıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere tamamen en kaliteli plastik malzemesinden üretilen plastik paletler geniş ölçü ve ebatlar üzerinden satışa sunuluyor. Diğer palet türlerinde olduğu gibi plastik paletlerde de fiyat tarifesi 2020 yılında değişkenlik gösteriyor. Bu kaliteli paletler daha çok otomotiv sektörü, beyaz eşya sektörü, gıda sektörü, tekstil ve lojistik gibi birçok farklı alanlarda tercih ediliyor. Plastik palet türü 2020 güncel fiyat listesi ise ortalama olarak 30 TL’den başlıyor.

 

Araç çubuğuna atla