Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
Alçıpan Fiyatları-Ölçüleri 2020 Yılı – Finansal Günlük
 • %
 • %
 • ALTIN (TL/GR)
  786,21
  % 0,93
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  679481,140
  % 4,19
 • BIST 100
  1.910,41
  % 1,61

Alçıpan Fiyatları-Ölçüleri 2020 Yılı

Alçıpan Fiyatları-Ölçüleri 2020 Yılı

Son yılların en çok tercih edilen inşaat hizmetlerinden olan alçıpan geniş ölçek ve türlere sahiptir. Pratik bir uygulanışa sahip olan alçıpan diğer inşaat ürünlerinde olduğu gibi fiyat listesi her yıl farklılık gösterebiliyor. Dolaysıyla alçıpanda fiyat listesi 2019 yılına oranla 2020 yılında farklılık gösterebiliyor. Her iki yüzeyi de en kaliteli inşaat kartonundan kaplı olan ve orta alanı alçı ürününden meydana gelen bu kaliteli inşaat ürünü oldukça şık ve estetikli bir dizayna sahiptir. Bu sayede konut ve işletmenizin çok daha hoş ve göze hitap edici bir görünüm elde etmesini sağlar. Standart ya da belirli boyutlarda imal edilen alçıpanlar hijyenik ve düzgün dizayna sahip olan modern plakalar olarak tanımlanıyor.

2020 Yılı Alçıpan Fiyatları

2020 yılı alçıpan fiyat listesi firmadan firmaya değişkenlik gösteriyor. Amatör inşaat firmalarında alçıpan fiyatları piyasa fiyatı üzerinden sunulabiliyor. Dolaysıyla ekonomik anlamda dezavantajlı olunmaması açısından alçıpan hizmeti alanında kurumsallaşmış ve kaliteli inşaat firmasından alınması tavsiye olunur. Dış cephesi tamamlanmış bulunan yapıların iç alanlarında, tabandan duvar kısmına olmak üzere pek çok farklı alanlarda alçıpan güvenle uygulanabiliyor. Alçıpan uygulamasıyla birlikte ayrıca talep edilmesi durumunda asma tavan, bölme duvar, duvar giydirme, kuru sıva, duvar yapıştırma, kuru zemin döşemesi gibi birçok farklı işlemler de uygulanabiliyor. Alçıpan modellerinde fiyat tarifeleri ise 10 TL’den başlayarak 18 TL’ye kadar ulaşabiliyor.

Alçıpan Tercih Edilmesinin Sebepleri

Alçıpan yoğun olarak tercih edilmesinin birçok sebepleri bulunuyor. Alçıpanın ph düzeyi yetişkin bir bireydeki ph düzeyiyle eşdeğerdir. Bu sayede bu kaliteli inşaat ürünlerinde bakteri görülmesi söz konusu değildir. Son derece hijyenik olmasının yanı sıra çevre dostudur. Alçıpan birçok inşaat ürünlerinden farklı olarak olası yangınlara karşı da maksimum düzeyde performans gösteriyor. İçeriğinde yer alan en kaliteli öğeler sayesinde yangına karşı uzun süreçler boyunca mücadele veriyor. Yalnızca tek kaplama uygulanarak gerçekleştirilen 7,5 santimetre kalınlığa sahip olan en basit alçıpan türü dahi duvar ve tavan bölümünde meydana gelen yangına karşı minimum yarım saatlik zaman dilimi boyunca dayanıklılık gösteriyor. Alçıpanların yoğun olarak tercih edilmesinin temel sebeplerinden biri de esnek bir özelliğe sahip olmasıdır. Bu sayede olası depremlere karşı esneyebilen ve eğilebilen bir dizayna sahiptir. Bu sayede alçıpanda çatlama ve kırılma gibi durumlar söz konusu değildir.

Alçıpan Özellikleri

Alçıpan birçok özelliklere sahiptir. Bu kaliteli ürünler oldukça hafif bir ağırlığa sahiptir. Bu sayede taşınması ve uygulanışı oldukça kolaydır. Bu ürünler 1 metre boyaya hazır olarak sunulur. Bununla birlikte alçıpan bölme duvarlar tuğla bölme duvarlarına oranla yaklaşık olarak 9 kat daha hafiftir. Bu sayede olası depremlerden minimum düzeyde etkilenmesi söz konusudur. Alçıpan kusursuz bir şekilde ısı ve izolasyon yalıtımı sağlar. Bu kaliteli inşaat ürünü sayesinde konutunuzda rahat ve huzurlu bir yaşama sahip olabilirsiniz. İçeriğinde yer alan su molekülleri sayesinde yer aldığı ortamdaki nem dengesini sağlar. Alçıpan duvar bölmeleri pek çok inşaat uygulamalarından farklı olarak minimum düzeyde zemin kaplar. Bu sayede ortamda rahat bir şekilde hareket edilmesini sağlar. Bu sayede en düşük 7,5 santimetrelik duvar kalınlığı üzerinden düzgün bir duvar pratik bir şekilde elde edilebilir.

Alçıpan Avantajları

Alçıpan birçok yönden de avantajlar sağlar. Standart inşaat uygulamalarına oranla daha hafif olduğundan daha hızlı bir şekilde monte ve demonte edilebilir. Bu sayede bireylerin zaman bakımından tasarruf etmesini sağlar. Alçıpan üzerinden oluşturulan herhangi bir duvar bölmesi istenilen süreçlerde monte ve demonte yapılabilir. Bu sayede ortam kolay bir şekilde büyütülebilir veya küçültülebilir.

Alçıpan Hizmeti Nereden Talep Edilir?

Alçıpan inşaat hizmetleri arasında yer alıyor. Dolaysıyla bu hizmetten faydalanmak istediğinizde kaliteli ve uygun fiyat listesi sunan inşaat firmasıyla iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli inşaat ustaları sayesinde alçıpan uygulamasını hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Alçıpan Hangi Alanlarda Uygulanabilir?

Alçıpan geniş bir uygulanış alanına sahiptir. Bu sayede pek çok alanlarda bu modern uygulamadan faydalanabilirsiniz. Konut ve işletmenizin salon, banyo, mutfak, antre, yatak odası, oturma odası gibi alanlarda alçıpan uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Alçıpan modelleri zengin renk tonlarına da sahiptir. Bu sayede ortamla en uygun renk tonundan alçıpan yaptırabilirsiniz. Alçıpanlar yer aldığı ortamların çok daha modern bir görünüme sahip olmasını sağlar. Düşük maliyetli olmasının yanı sıra ortamda olumsuz bir görüntü meydana gelmesine yol açmaz. Alçıpan kolayca uygulandığından tercihiniz doğrultusunda kendiniz de hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Mekânlarınızın kusursuz ve hoş bir atmosfere sahip olması açısından inşaat firmasından alçıpan uygulamasını talep edebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla