Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
Dash Coin Nedir Yorumlar – Finansal Günlük
 • %
 • %
 • ALTIN (TL/GR)
  499,00
  % 1,67
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  398299,497
  % 4,45
 • BIST 100
  1.389,77
  % -0,83

Dash Coin Nedir Yorumlar

Dash Coin Nedir Yorumlar

Daha önceleri Dark Coin olarak bilinen bir kripto para birimi, bugün Dash Coin adı ile anılıyor. Bu para birimine dair ilk ve en önemli bilinmesi gereken bilgi, Bitcoin altyapılı olmasıdır. Dash Coin için yine en önemli bilgilerden biri de adeta bir nakit para alışverişi gibi gizliliğe sahip olmasıdır. Dash Coin para transferi yapıldığında, transferi gerçekleştiren kişi anonim olarak kalmaktadır. Adresi dahil tüm bilgileri gizli kalmaktadır. Bitcoin ile Dash Coin arasında dikkat çeken bir fark da bu noktada karşımıza çıkıyor. Bitcoin’de yapılan para transferleri Blockchain’de yayınlanmaktadır. Dolayısıyla para transferleri geriye dönük olarak kanıtlanabilir niteliktedir. Buna bağlı olarak da internet olan her ortamda hem transferi yapan kişinin bilgileri hem de transfer miktarı ulaşılabilir bir bilgi olacaktır. Dash Coin ise gizliliği ile dikkat çeken, gün geçtikçe de üzerindeki ilgiyi artıran bir para birimi çünkü bu para biriminde iz sürmek imkansızdır.

Dash Coin İşlem Protokolleri

Dash Coin sisteminde, gerçekleştirilen her işlem farklı protokoller ve algoritmalar ile karşılaşmaktadır. Harmanlanmış protokoller ve X11 Hash algoritması işlemlerin gizliliği ve güvenliğinde etkilidir. Dash Coin bugün dünyadaki en kullanıcı dostu para birimi olarak niteleniyor. Son zamanlarda ise özellikle işlemleri hızlandırmak ve daha fazla finansal gizlilik sunmak adına güncellemelerde bulunulduğu biliniyor. İsterseniz Dash Coin bankamatik kartı da alabiliyor ve rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Bugün farklı para biriminde kullanıma sunulan Dash Coin, bu özel kartlar aracılığı ile Dolar, Euro ve Pound olarak para çekmenize imkân tanıyor. Bu kartları, VISA ve MasterCard geçerli olan her noktada rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Aslında bu durum kripto paraların ne kadar da geliştiğinin ve dünyayı yeni bir yöne doğru çevirdiğinin de göstergesidir. Nakit çekimi, alışveriş yapılabilen internet siteleri ve fiziksel mağazalar da artık Dash Coin’lerinizi kullanabileceğiniz bir mecradır.

Dash Coin nedir sorusunun cevapları arasında özellikle üzerinde durmamız gereken noktalardan biri de “peer to peer” özelliğidir. Bu özelliği en basit şekli ile şöyle açıklayabiliriz; normal şartlarda banka kartlarını kullandığınızda, yaptığınız her işlemde bankaya ya da benzeri bir merkeze güvenmeniz gerekir. Çünkü tüm bilgiler bu merkezde depolanmaktadır. Dash Coin ise bunu tamamen ortadan kaldırıyor ve yaptığınız her işlemin sizinle alışveriş yaptığınız nokta arasında kalmasını sağlıyor. Bu da şüphesiz ki bu kripto paranın değer görmesinin önemli bir sebebidir.

Neden Dash Coin Tercih Edilmeli?

Bu aslında Dash Coin hakkında bilgi edinmek isteyenler için en önemli sorudur. Çünkü neden bu kripto paranın sizin için avantajlı olduğunu bilmek istersiniz. O halde konuyu basitleştirip, küçük konu başlıkları ile ifade edebiliriz. Dash Coin’i tercih etmek için en geçerli sebebiniz gizlilik olacaktır. Bu sistem ödemelerinizi gizli tutma imkânı verir. Bu özellik ile hiç kimsenin sizi takip edememesini sağlarsınız. Klasik banka sisteminde sizin her işleminiz birilerinin işi iken, Dash Coin’de böyle bir durum söz konusu değil. Harika bir gizlilik söz konusu…

Hız isteyenler için ise muhteşem bir sistem kurulmuştur. 4 saniye içerisinde gönderim gerçekleştirebilirsiniz. Bu harika değil mi? Masternode ağının gücünden faydalanan ve de yenilikçi InstantX teknolojisi ile gücünü arttıran sistem, kullanıcıların para gönderiminde “Use InstantX” kutucuğunu seçmesi ile birlikte sadece 4 saniyede geri dönüşü olmayan bir şekilde para göndermesini mümkün kılıyor.

Para Transferi Güvenlik Durumları

Hem para transferlerinde hem de çeşitli anonimleştirme işlemlerinizde endişe etmeyeceğiniz bir güvenlik sistemi kurulmuş. Gelişmiş bir şifreleme sistemi mevcut ve güvenilir bir protokol ile bu gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla güvenlik anlamında en çok tercih edilen kripto para birimlerinden biri olduğunu söylemek mümkün.

Diğer taraftan önemli bir tercih sebebi olarak gönderim ücretlerine değinmek gerekir. Para transferinde bugün klasik yöntemler söz konusu olduğunda, hem farklı sürelerde gönderim gerçekleşir hem de farklı gönderim ücretleri ile karşılaşırız. Dünyanın farklı yerlerine aynı ücret ile ve aynı kısa zaman gönderimi ise Dash Coin’de yakalayan biliyorsunuz. Oldukça düşük ücretler ile gönderim yapılabiliyor olması gerçekten muhteşem. Hatta şöyle bir karşılaştırma ile daha iyi anlamanızı sağlayabiliriz; Western Union, Paypal ya da MoneyGram gibi çeşitli hizmetlerden de ucuz olarak dünyanın her yerine para transferi yapabilirsiniz. Saydığımız tüm bu özellikler ise Dash Coin’i tercih edilebilir kılıyor. Kimilerine göre bazı özellikleri ile standart seviyede değerlendirilse de, bugün değeri gittikçe artan bir kripto para biriminden söz ediyoruz.

Nasıl Dash Coin Alabilirim?

Bu kadar çok bahsettikten sonra herkesin aklına bu soru gelmiş olmalı; peki, tamam ama ben Dash Coin nasıl alabilirim? Bugün bankamatik kartına dahi sahip olabildiğimiz bu para birimine sahip olmanın belli incelikleri var. Bu alanda ilk akla gelen ve de en yaygın seçenek olan Bitcoin, Türkiye’de hizmet veren belli borsalar aracılığıyla satın alınabilir. Diğer taraftan Dash Coin ya da benzeri alt kripto para birimleri ise doğrudan alamıyoruz. Ancak Bitcoin aracılığıyla Dash Coin ya da benzeri değerleri satın almamız mümkün. Bu sürece başlarken, öncelikle yatırım yapmak istediğimiz tutara oranla Bitcoin almalıyız. Bunun ardından ise hangi borsaların ilgi alanımıza girdiğini bulacağız. Dash Coin’in de mevcut olduğu borsaları küçük bir araştırma ile tespit edebilirsiniz. Sonrasında ise bu borsalardan hangisinde işlem yapacağınıza kolayca karar verebilirsiniz. Zaten Dash Coin pek çok borsada yer aldığından aslında işiniz bu aşamada çok da zor olmayacaktır.

Dash Coin Borsası İşlemleri

Dash Coin satın almak için seçtiğiniz borsaya sadece saniyeler içerisinde üye olabilir ve süreci başlatabilirsiniz. Burada para yatırma sekmesine gelerek, Bitcoin’in mevduat kısmına gelmelisiniz. Burada sizinle paylaşılan karışık harflerden oluşan bir kod olacak. Bu kod, sizin üye olduğunuz bu adresteki Bitcoin hesabınızdır. Daha sonra ise ilk olarak Bitcoin alımı yaptığınız borsaya giderek, Bitcoin çekme sekmesine gelmelisiniz. Burada sizden Bitcoin mevduatının aktarılmasını istediğiniz hesap bilgileri istenecektir. Sonradan üye olduğunuz borsada kopyaladığınız karmaşık harfli kodu buraya yapıştırmanız gerekli. Ancak çok dikkat etmelisiniz. Zira yanlış gönderiler geri alınmayacaktır. Belli gönderim ücretleri de bu sürece dahil olarak ve istediğiniz tutarı bu yolla yeni borsaya aktarabileceksiniz. Birkaç dakika ya da birkaç saat sürebilir bu para transferi. Transfer gerçekleştikten sonra ise Dash Coin ya da benzeri herhangi bir değeri bu borsa üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Dash Coin yatırımı görüldüğü üzere çok da zor olmayan bir yol ile gerçekleştirilebilmektedir. Önemli artıları olan ve değeri gün geçtikçe artan Dash Coin’i siz de satın alabilir, yatırımlarınızı bu yönde gerçekleştirebilirsiniz.

Araç çubuğuna atla