Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/finansalgunluk/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
Gazbeton Ve Ytong Fiyatları – Finansal Günlük
 • %
 • %
 • ALTIN (TL/GR)
  786,21
  % 0,93
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  678340,453
  % 2,93
 • BIST 100
  1.910,41
  % 1,61

Gazbeton Ve Ytong Fiyatları

Gazbeton Ve Ytong Fiyatları

Çağımız bilgi ve teknoloji çağı olası sebebiyle günümüzde kullanılan ürün ve malzemelerde son derece kaliteli ve kullanışlı bir şekilde yapılmaktadır. Etrafımızda bulunan binalara baktığımızda artık yapılan evlerin akıllı sistem evler olduğunu görüyoruz. Evlerde kullanılan iç malzemelerin yanında dış binanın yapım aşamasında da çağa uygun malzemeler kullanılmaktadır.  Bu malzemelerden biri de ve belki en önemli önemli olanı gazbetonlardır. Gazbeton inşaatlarda tercih edilen duvar örme malzemesidir. Hafif olan bu malzeme hemen her yerde yapılan günümüz inşaatlarında kullanılmaktadır. Bu malzemeler ile binalar ağır duvar yüklerinden kurtulur ve hafifler. Deprem ve yangınlar gibi doğal afetler sırasında bu malzemenin direnci oldukça yüksektir. Bu ürün ısı yalıtımı için de son derece kullanışlıdır.

Gazbeton Neden Tercih Edilmeli

Günümüzde yapılan binalar tüm doğal afetler ve yaşanabilecek olumsuzluklar göz önünde bulundurularak inşa edilirler. Bu sebeple binaların yapımında gazbeton kullanılır. Tercih edilme nedenine bakacak olursak birçok nedeni vardır. Bunlar, gözenekli ve hafif yapıda olması, ısı iletkenliği en düşük duvar malzemesidir. Çok katlı binalarda çıkan yangın anlarında, bu malzeme 240 dakikaya kadar yangına dayanıklıdır. Ayrıca hafif yapıda olması binaların duvar yükünü hafifleterek deprem sırasında binaları korur. Isı yalıtım noktasında da diğer kullanılan ürünlerden daha fazla ısıyı muhafaza ederek evlerin bütçesine katkı sağlar. Ses yalıtım açısından da kendini kanıtlamış bir üründür.

Ytong Nedir?

Ağırlığının büyük kısmı kuru havadan oluşan bu ürün, tuğla, beton, briketten daha hafiftir. Isı yalıtım olarak da bu malzemelerden daha iyi bir özelliğe sahiptir. Ytong malzemesi sayesinde evleriniz yazın serin kışın ise sıcak olacaktır. Hafifliği sebebiyle deprem noktasında insanlara güvenlikli ortamlar sağlar. Kolayca bir şekilde işlenebilen bir yapıdadır. Yüzey olarak düzgün bir yapıya sahiptir ve sıva yükünü kolaylaştıran özelliktedir. Ytong’un en önemli özelliklerinden biri de çevre dostu bir yapı malzemesi olmasıdır. Üretim sırasında hava kirliliğine neden olmaz. Ytongların da gazbeton gibi gözenekleri vardır bu gözenekler evlerin nefes almasını sağlar. Bu şekilde evlerde nem ve rutubet oluşmaz böylece sağlıklı bir yaşam sunar.

Gazbeton ve Ytong Aynı Malzemeler Mi?

Her iki ürün aynı özellikte olduğu için aynı ürün olarak kabul edilmektedir. Ytong’un diğer ismi de gazbetondur.  Günümüz tüm modern binalarda bu ürünler kullanılmaktadır. Kaliteli ve son derece pratik yöntemlerle elde edilen bu ürünler oldukça işlevsel özellikler göstermektedir. Günümüz rekabet ortamında ev alınırken insanlar artık birçok özelliğini inceleyerek ev alıyorlar. Böyle bir rekabet ortamında iyi olan her zaman daha fazla tercih edilir. Gazbeton kullanılarak yapılan evler insanlara daha fazla güvenlik önlemi sunuyor. Deprem, yangın gibi durumlarda bu ürünler daha dayanıklıdır. Hem çevre dostu hem ülke ekonomisine katkı sağlayan bu ürünler öncelikli olarak tercih edilmektedir.

Gazbeton Ytong Fiyatları

Gazbeton ve ytong fiyatları firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğin sebebi ise bu ürünlerde kullanılan yapı malzemelerinden kaynaklanmaktadır. Kimi firmalar son derece maliyeti yüksek malzemeler kullanarak fiyatları da bu ölçüde değer kazanmaktadır. Oldukça kaliteli ve kullanışlı olan bu ürünlerin piyasa değerleri aşağı yukarı fiyatları şöyledir.

 • Gazbeton ve ytong 1 adet fiyatı
 • 5’lik gazbeton ytong 1,75 TL
 • 8,5’luk gazbeton ytong 2,50 TL
 • 10’lık gazbeton ytong 3,40 TL
 • 13,5’luk gazbeton ytong 3,95 TL
 • 15’lik gazbeton ytong 4,40 TL
 • 20’lik gazbeton ytong 5,65 TL
 • 25’lik gazbeton ytong 6,85 TL
 • 30’luk gazbeton ytong 8,10 TL

 

Gazbeton ve Ytong Nasıl Üretilir?

Yeni yapılan binaların vazgeçilmezi olan bu yapı malzemelerini hemen her yerde görmemiz mümkündür. Fonksiyonel bir şekilde üretilen bu yapı malzemeleri insanlara sağlıklı yaşam alanları sunmaktadır. Hafif beton grubuna giren bu yapı malzemelerinden gazbeton silis kumu ve bağlayıcılık özelliği gösteren çimento, kireç gibi malzemeler karıştırma kabına alınır ve üzerine belirli ölçülerde su konulur. Bu malzemeler karıştırılarak gazbeton elde edilir. Alüminyum pastası denilen ürünün katılmasıyla hamur gibi bir malzeme elde edilir. Karışımdan elde edilen hamur kalıplara koyularak şekiller verilir. İşlemesi son derece kolay olan bu ürün her türlü alet yardımıyla şekil verilebilir. Gazbeton her yapıda rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Hem şahsi yapılan binalarda hem de devlete ait binalarda kullanılır.

 

 

 

 

 

 

Araç çubuğuna atla