• AMERIKAN DOLARI
  7,4374
  % -0,13
 • € EURO
  8,9612
  % -0,32
 • ALTIN (TL/GR)
  410,90
  % 0,10
 • £ POUND
  10,3899
  % -0,09
 • ¥ YUAN
  1,1498
  % -0,20
 • РУБ RUBLE
  0,1010
  % 0,17
 • BITCOIN/TL
  367512,201
  % -5,15
 • BIST 100
  1.538,04
  % 0,46

İnternetten Para Kazanmanın 5 Farklı Yolu

İnternetten Para Kazanmanın 5 Farklı Yolu

Tüm insanlar her zaman kendi işinin patronu olacağı bir iş ister. Fakat küreselleşen dünyada aslında  biraz imkansız hale gelmiştir. Birilerinin belirlediği yerde ve zamanda çalışmak zorundayız. Ben size bu yazımda internetin bize sunmuş olduğu imkanlardan doğan evde rahatça çalışabileceğiniz işlerden bahsedeceğim. Sizlere bahsedecek olduğum iş imkanları hem uzun vadeli hem de sürekli kazanç sağlayabileceğiniz alanlardır.

 1. Metin Yazarlığı

Kaleminize güveniyorsanız kesinlikle yazarlık mesleğinde yerinizi almalısınız. Özelliklede yabancı dil sahibiyseniz çevirmenlik veya metin yazarlığı çerçevesinde çok sayıda iş imkanı bulabilirsiniz. Metin yazarlığı sabit bir alana değil tüm alanlara hitap etmektedir. Şirketlerden normal bir mağazaya kadar tüm sektörlerin ihtiyacı olan metin yazarlığı satışlarının tanıtımlarını yapabilmek adına yazarlara ihtiyaç duymaktadır.

Metin yazarlarına reklam, pazarlama gibi çeşitli alanlarda ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlarla birlikte yazar olarak dergiler ve blog siteleri içinde yazılar yazabilirsiniz. Makale yazmak için web sitelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

 1. Video Editörlüğü

İnternetin altın çağını yaşamış olduğu çağımızda Youtube ve sosyal medyalarda yer alan videoların öneminin artmasını sağlamıştır. Neredeyse tüm kurum ve şirketlerin Youtube hesabı mevcut ve bu alanda olmaya devam etmektedirler. Şirketlerin genel olarak tanıtımlarını reklamlı videolardan sağlaması nedeniyle bu alana ilginin arttığını görmekteyiz. Sizlerde şirketlere ya da bireylere insanların beğenerek izleyeceği video çekimleri yaparak yani video editörlüğü yaparak bilgisayar başında oturarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için yaratıcı fikirler ve bilgisayarınızda yüklü olması gereken Adobe Premiere, Photoshop ve Adobe After Effects gibi programlara ihtiyacınız vardır.

 1. Bilgisayar Programcılığı

Evde oturarak kazanç sağlayacağımız diğer bir iş alanı olan bilgisayar programcılığı bilgisayar başında mobil uygulama, web sitesi, oyun ve program yazmaktır. Bilgisayar programcılığı gördüğünüz gibi bilgisayar başında oturarak yapacağınız bir iş alanıdır. Bir yazılım şirketinde çalışıyorsanız örnek olarak Google, bu şirketin altyapısı ve iletişim ağları oturmuş durumdadır. Bundan dolayı ofis gibi kapalı alanlarda çalışmak zorunda değilsiniz demektir. Çalışanlar ve şirketler adına uzaktan çalışma sistemi faydalı bir durumdur. Sizlerde kendiniz bu alanda geliştirerek bir bilgisayar programcı olarak her gün sabahın ilk ışıklarında katlanılan trafik sıkışıklığında kurtulabilirsiniz.

 1. Sosyal Medya Yöneticiliği

Neredeyse herkesin bir sosyal medya hesabı olduğu günümüzde şirketler ve markalar bu alanda birbirleriyle reklam ve pazarlama alanlarında birbirleri ile yarışmaktadırlar. Sizlerde bu şirketlerin sosyal medya hesaplarına yönetici veya danışmanlığını yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu sayede şirkete bağlı olarak çalışma imkanını yakalarken şirkette diğer çalışanlardan farklı olarak sizler evinizde bilgisayar başında işinizi yürütme imkanına sahip olacaksınız.

 1. Sanal Asistanlık

Günümüzde çok sayıda şirketler artık çalışanlarına evlerinde çalışma imkanı sunmaktadır. Sanal asistanlık da bu mesleklerden bir tanesi olarak bir yönetici kişinin günlük işlerini bir düzen içerisinde ayarlayarak asistanlık yapmaktadır. Tüm işlerini bir ofis içerisinde değil de bilgisayarının başında internet aracılığı ile sağlamaktadır. Bu alanda tutulmak istiyorsanız sorumlu olduğunuz kişinin hayatını olduğunca kolaylaştırmalı ve çalışma sürecini verimli hale getirmelisiniz.

Araç çubuğuna atla