• AMERIKAN DOLARI
  7,4294
  % 0,98
 • € EURO
  8,9820
  % 0,15
 • ALTIN (TL/GR)
  412,24
  % -1,48
 • £ POUND
  10,3601
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,1472
  % 0,90
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % 1,17
 • BITCOIN/TL
  346595,147
  % -0,43
 • BIST 100
  1.471,39
  % -1,13

Küçük Sermayeli Büyük Kazançlı İş Fikirleri

Küçük Sermayeli Büyük Kazançlı İş Fikirleri

Küçük sermayeli büyük kazançlı iş fikirleri arasında birçok seçenek olduğu şüphesiz doğrudur. Sizler için incelemiş olduğumuz iş fikirlerinde en önemli kaynağın ham-madde olduğunu düşünerek bu konuları araştırdık. Kazanç hepimizin ortak kaygısı ülkemizin ekonomik durumları göz önüne alındığında üretim için her geçen gün ham-maddeye olan ihtiyaç büyümekte ve bu karlı yatırımları değerlendireceğinizi düşünüyoruz. Hadi hep birlikte Küçük sermayeli büyük kazançlı iş fikirlerine yavaş yavaş giriş yapalım. Bu yazılarımızın devamı sürekli gelecek yazılarımızı takip etmeye devam edin. Sizler için seçtiğimiz iş fikirleri ile karlı ve kazançlı yatırımlar gerçekleştirmenizi diliyoruz.

Keçi Çiftliği Kurmak

Küçükbaş hayvan grubunun içerisinde yer alan keçi yapılan bilimse araştırmalara göre anne sütüne en yakın besleyici üründür. Keçi sütünün ihtiyacından dolayı keçi sütü üretimi yaparak kazanç sağlamak mümkündür. Keçi sütü üretimi sağlamak adına öncelikli olarak bir keçi çiftliği kurmamız gerekmektedir. Gerekli resmi işlemlerin yapılmasının ardından çiftliğin kurulmasına herhangi bir engel kalmamaktadır.

Kurmak istediğin çiftliği şehir merkezinden uzak bölgelerde kurmanız gerekmektedir. Bu size yem ve diğer doğal gıdaların temini için kırsal alanlarda tasarruf yapmanızı sağlar. Aşırı bir risk alarak işe atılmak istemiyorsanız keçi sayısını az alarak üretime başlayabilirsiniz. Çiftliğiniz de uzman personel kadrosuna ihtiyacınız vardır işe başlamadan önce gider maliyetlerine en başta eklemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Keçi sütüne olan talebin gün geçtikçe artış gösterdiği gözlenmektedir. Üretimden kazanç sağlamanız için ön şart olarak piyasada bulunan marketlere ve diğer kaynaklar ile anlaşma sağlamanız gerekmektedir.

Türkiye’de yaklaşık olarak 500 civarında keçi sütü üretimini gerçekleştiren çiftlik bulunmaktadır. 10 milyar TL’ye ulaşmış olan keçi sütü üretimi girişimci sayısı gün geçtikçe bu alana ilgi artmaktadır. Devlet tarafında da keçi sütü üretimine teşvik olarak 30 bin lira kadar geri ödemesiz hayvancılık kredisi vermektedir.

Yarasa Gübresi Üretimi

Öncelikli olarak sizlere yarasa gübresinin ne olduğunu ve özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Yarasalar uçabilen tek memeli hayvanlardır. Yarasaların gübresinde mineral ve vitamin bakımından zengin olması bakımından organik tarım için oldukça yararlı bir gübre çeşididir. Eskişehir’de ortaya atılan yarasa gübresi fikri aynı zamanda İsrail’in elverişsiz topraklarından dolayı yarasa gübresinden yararlanıldığı da bilinmektedir.

Öncelikli olarak bu işe atılmak için yarasa nüfusunun çok olduğu yerleri araştırmamız gerekmektedir. Bölgenin tespitini gerçekleştirdikten sonra yarasaların gübrelerini toplamak için bir mağara kiralamalısınız. Peki yarasa gübresini talep noktasında nasıl bir piyasası var der gibisiniz hemen söyleyeyim yarasa gübresini satın almak isteyen geniş bir müşterisi kitlesine sahiptir. Seralarda sebze ve meyve üretiminde, bağlarda, çay üretiminde, süs bitki yetiştirmek için, kültür mantarı üretiminde tercih edilmekte ve yüksek kazanç sağlayan bir iş alanıdır. Yarasa gübresinin ortalama olarak kg olarak 17 TL civarında satma işlemi gerçekleşmektedir. İnternet üzerinden veya kendi işletmenizi kurarak yarasa gübresi satma imkanına sahipsiniz.

Sığla Yağı Üretimi

Botanik kataloglarda yer alan sığla yağı üretimi sığla ağacından elde edilmekte ve bir ihraç ürünüdür. Yeni iş girişimleri arasında önemli bir yer tutan sığla yağı üretimi oldukça kazançlı bir alandır. Sığla yağı Anadolu’ya özgü olan sığla yağı, yüksek seviyelerde bir ihraç ürünüdür ve sığla yağı döviz işlemlerinde kazancı arttırılması mümkün olan bir üründür. Türkiye’de sığla ağacına Ege’de rastlanmaktadır. Farklı ülkelerden gelerek bu ağaçtan ülkelerine götürmüştürler fakat herhangi bir sonuç elde edememişlerdir. Bundan dolayı sığla yağı Türkiye’deki üretimi büyük bir kazanç getirmektedir. Sığla ağacından sağlanana salgı bir nevi reçineye benzemesinden dolayı çok değerlidir.

Sığla yağı şifa ürünlerinin ve kozmetik ürünlerin imalatında önemli bir yer tutmaktadır. Kazanç noktasına bakacak olursak sığla yağının kilosu genelde ihale yolu ile neredeyse 400 TL civarında satın alınmaktadır. Bu alanda gereken detaylı bilgileri elde ederek ya da uzman kişiler ile anlaşarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Türkiye’ye ve dünyaya ihraç aşamasına kadar uzanabilirsiniz.

 

Araç çubuğuna atla