• AMERIKAN DOLARI
  7,4294
  % 0,98
 • € EURO
  8,9820
  % 0,15
 • ALTIN (TL/GR)
  412,24
  % -1,48
 • £ POUND
  10,3601
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,1472
  % 0,90
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % 1,17
 • BITCOIN/TL
  345171,299
  % -0,14
 • BIST 100
  1.471,39
  % -1,13

TOKİ Para İadesi ATM

TOKİ Para İadesi ATM

Ev sahibi hayali kuran birçok vatandaşımız, TOKİ tarafından sağlanan avantajlı ev kampanyasından faydalanmaya çalışıyor. TOKİ başvuru yapanlara 100 bin sosyal konut projesinden ev sahibi yapmak için çalışma yürütüyor. Birçok ilimizde buna yönelik olarak kuralar çekilerek ev sahibi olacak olanlar belirlendi. Elbette kurada şanslı olmayanlar da var. Şimdi bu insanlar TOKİ para iadesi konusunda destek arayışına girdi. Yatırdıkları paranın nasıl geri iadesi olacağını merak ediyorlar.

TOKİ kurası sonucunda ismi çıkmayan vatandaşlarımıza para iadesi yapılıyor. Corona nedeniyle bankaların çalışmasına belli tedbirler geldi. Vatandaşlarda bu TOKİ para iadesini ATM üzerinden alıp alamayacağı konusunda bilgi arayışına girdi. TOKİ başvurusu sırasında, bin TL başvuru ücreti tahsil edilmişti. TOKİ açıklamasına göre; kura sonucuna bağlı  asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanların başvuru ücretleri Halk Bankası şubeleri aracılığı ile ödenecek. Ödeme zamanı olarak ise kura çekiliş tarihinden itibaren 2 (iki) iş günü sonrası gösteriliyor. Yatırılan tutarlara ait dekont ve kimlik belgesi ile geri ödeme yapılacak.

Ancak bu açıklama sonrasında ortaya çıkan corona virüs sebebi ile TOKİ tarafından bir açıklama daha yapılması zorunlu oldu.Bu açıklama da, bankada yaşanabilecek yığılmaların önüne geçmek için erteleme kararı var. Bankalarda alınan tedbirler kapsamında, zaten var olan yoğunluğun üzerine bu işlemler nedeniyle ek bir yoğunluğun önüne geçerek sağlık konusunda hassasiyet gösterilmeye çalışılıyor. Bu konuda anlayış beklendiği ifade edilen açıklamada, ileri bir tarihte web sitesi ya da sosyal medya hesaplarından TOKİ para iadesi için gerekli açıklamanın yapılacağı belirtiliyor.

Araç çubuğuna atla